ММС

Уапсен еден осомничен за вечерашната експлозија пред полициска станица

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Нови Сад го уапси Д.П. (1993) поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело предизвикување општа опасност и недозволено производство, држење и носење оружје и експлозивни материи.

Надлежните се сомневаат дека вечерва околу 21 часот тој фрлил рачна бомба пред полициската станица во Србобран. Од сината експлозија пукнале стаклата на објектот, а повредени нема.

Осомничениот ќе биде задржан во полиција 48 часа, а освен што ќе му биде поднесена кривична пријава ќе биде изведен и пред Вишото јавно обвинителство во Сомбор.

 

Фото:  Screenshot / Vijesti.ba

Извор:  rtv.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.