ММС

Фрлен експлозив пред полициска станица во Нови Сад

Непознато лице вечерва околу десет минути по 21 часот, фрлило експлозивна направа пред влезот на полициската станица Србобран во Нови Сад.

За каков тип на експлозивна направа станува збор, се’ уште не е познато, но за среќа нема повредени.

Полицијата го истражува случајот – пренесуваат кусо српските медиуми.

 

Извор:  blic.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.