ММС

Новинар суспендиран: Се самозадоволувал додека разговарал со колегите

Долгогодишниoт колумнист на весникот Њујоркер и правен аналитичар на CNN,  Џефри Тубин е суспендиран, откако се самозадоволувал за време на онлајн средба со неговите колеги. Него го суспендираше весникот, а портпаролот на CNN изјави дека ќе оди на одмор за да „позанимава сo лични работи“.

Тубин пак за  Vice изјави дека се работи за несреќен сплет на околности.

„Направив срамна, глупа грешка. Не знаев дека камерата ме снима. Им се извинувам на сопруграта, пријателите и колегите“, додаде тој.

Инаку, во објавата на порталот Vice прво пишуваше дека Тубин го покажал половиот орган, а потоа и дека се самозадоволувал, што беше потврдено и од две лица кои учествувале во видео повикот.

 

Извор:  b92.net


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.