ММС

Кастрација е лекот: Тони Цетински пронајде рецепт за спас

Музичката ѕвезда, Тони Цетински се огласи на својот профил на Инстаграм наводно шегувајќи се со корисниците кои го следат, дека кастрацијата е лек против коронавирусот.

Пејачот, кој веќе со месеци јавно ги застапува ставовите против вакцината, сподели фотографија на која им порача на следачите да ги тестираат животните.

„Почнете да ги тестирате и животните. Мојот пес беше позитивен па го кастрирав и сега е негативен. Значи, лекот е кастрација“, напиша Тони на фотографијата, која ја потпиша со реченицата „лекот е пронајден“.

„Ви се восхитувам Тони. И колку Вам Ви се восхитувам, толку ги презирам другите јавни личности кои молчат“, напиша една од неговите пријателки.

„Браво Тони. Премногу ми е страшно кога ќе видам дечиња со маски. Ма сето ова е страшно“, додаде една од обожавателките.

 

Извор:  b92.net


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.