ММС

„Металург“ со пораз од „Тулуз“ на стартот на ЕХФ-Европската лига

Ракотемарите на „Металург“ со пораз од 33-39 се враќаат од гостувањето во Франција во првиот меч од групната фаза од ЕХФ-Европската лига.

„Тулуз“ првото полувреме го доби со 18-15. Во средината на вториот дел скопјани успеаја да дојдат на -1, но потоа Французите ја зголемија предноста и мечот го завршија со четири гола разлика во своја полза.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.