ММС

Србија со 122 новозаболени и две починати лица во последното деноноќие

Во Србија во последното деноноќие се регистрирани 122 нови случаи на коронавирус а направени се 5746 тестови. Починати се две лица.

Од почетокот на епидемијата во Србија има 36.282 заболени а 778 лица починале.

Поради зголемениот број на новозаразени, од денеска повторно спремна за прием на пациенти, како привремена ковид болница, е и белградската „Штарк арената“ .


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.