ММС

Розевата боја е хит оваа есен – Капут или јакна во оваа боја се задолжителни

Оваа есен се разликува од претходните, барем кога е модата во прашање. Ние сме навикнати да се облекуваме во нешто помирни и монотони тонови со првите денови на есента, сепак, ова не е случај оваа сезона.

2020 година ќе го одбележат светли бои и впечатливи комбинации. Модните експерти сугерираат дека гардеробата на секоја жена треба да има палто или јакна во розева боја.

Според нив, нема жена на која оваа нијанса и изгледа лошо, а тоа ќе донесе спокојство во сивите и дождливите денови. Во продавниците, можете да најдете палта и јакни од различни стилови, од спортски до елегантни. На вас е да изберете кој најдобро ви одговара на вашата гардероба.

Дури и најголемите холивудски sвезди не можеа да одолеат на овој тренд, а еве комбинации што се за чиста десетка.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.