ММС

Објавено на: 10/19/20 2:22 PM

Ја крстиле ќерката по интернет провајдер и сега 18 години ќе добиваат бесплатен интернет

Компанијата Twifi од Швајцарија им понудила на корисниците неверојатна услуга.

На сите родители кои на своите деца ќе им дадат име Твифијус или Твифија ќе добијат бесплатен интернет во наредните 18 години.

Бидејќи сите сметки во Швајцарија на месечно ниво, вклучително и онаа за Интернет, се поскапи од другите делови на Европа, не е ни чудо што еден пар веќе се „пофалил“ со тоа што нивната ќерка се вика – Твифија.

Сепак, тие името и го дале од друга причина – наместо да имаат бесплатен интернет, тие ќе издвојуваат пари секој месец од провајдерот  на  сметка на нивната ќерката која штотуку ја отвориле.

Преземено од: https://informer.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1