ММС

Вирус во манастирот во Вараждин, сите монаси заразени

Сите членови на заедницата на манастирот Пресвето Тројство во Вараждин после повеќе потврдени случаеви на заразени од короновирус, се наоѓаат во самоизолација.

На неодредено се одложуваат сите редовни свештенички активности во жупата СВ.Вида.

Според досегашните информации речиси сите монаси се заразени, пишува порталот Индекс.

Б92


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.