ММС

Објавено на: 10/17/20 9:40 PM

(Видео) Летаат евра! Амди Бајрам прави свадба на внуката Перихан на брод во Истанбул

Поранешниот пратеник Амди Бајрам минатата недела поради ковид мерките во Македонија не успеа да направи свадба на внуката Перјан, но затоа, пак, веселбата ја пресели во Истанбул, вечерва на брод на Босфор.

Синот на Амди, Габриел, татко на неверстата на својот Фејсбук профил во живо пренесуваше дел од атмосферата.

На мостот на Босфор се менуваше светлечка реклама со „среќен брак“ на младоженците Перјан и Муктедир..

Секако во центарот на внимание беше дедо Амди, на кој специлано му се пееја песни. „Деспасито“, “Математика“.., беа дел од многуте чочек песни на кои се веселеа сватовите.
Невестата на главата носеше венче кое се полнеше со пари, а евра летаа и на музиката, која на гостите им ги исполнуваше желбите…

Семејството Бајрам е познато по необичните свадби. Синовите ги венчаваше во воздух, внуката на вода…

https://www.facebook.com/100008337033382/videos/2615875002033709/

 

https://www.facebook.com/gabriel.familija/videos/2754415451503384

https://www.facebook.com/gabriel.familija/videos/2754355874842675


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1