ММС

Целосно изгоре патнички воз синоќа во Хрватска, патниците спасени

Синоќа околу 21.30 часот дошло до голем пожар во патнички воз во Хрватска кај Нашице, кој сообраќал на линијата од Осиек до Вировитица.

Според последните информаии што ги објавуваат хрватски медиуми, возот изгорел целосно, а сите педесетиа патници биле на време евакуирани.

Засега не се познати причините за пожарот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.