ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/4/18 8:20 AM

Дневен билтен на Општина Штип – 04.07.2018

Изведба на два нови експлоатациони бушени бунари во локалитет Штипско Езеро
Денеска ЈП „Исар“ започнува со изведба на два нови експлоатациони бушени бунари во локалитетот Штипско Езеро. Изведбата на новите бунари се спроведува со цел обезбедување дополнителни количини сирова вода


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1