ММС

(Видео) Гран при за Драгана Јовановска на фестивалот “Ѕвездички’

 

Викендов во Прилеп беше одржан детскиот фестивал „Ѕвездички’. Победник на фестивалот, односно гран при на фестивалот освои Драгана Јовановска од Куманово, која настачпи со песната „Тајната на љубовта“

Ова не е прва награда на Драгана, таа досега има освојувано многу домашни и интернационални фестивали. Оваа награда е само уште еден доказ за тоа колку блескава музичка иднина ја чека Драгана.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.