ММС

Објавено на: 10/15/20 7:53 PM

ВИДЕО: Мурињо даваше изјава, фудбалерите на Тотенхем играа кошарка со нога

Во пресрет на петтото коло од Премиер Лигата, тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, даваше кратко интервју за „Sky Sports“, а во позадина неговите играчи се забавуваа на малку невообичаен начин.

Засилувањето од Волвс, Мет Доерти, со нога го шутираше баскетот и постигна кош на импровизираното кошаркарско игралиште на тренинг комплексот на екипата од северен Лондон.

Бејл и останатите му се придружија на Доерти во славјето, додека Мурињо немаше идеја што се случува позади неговиот грб.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1