ММС

Ковид-19 фустан- Светот полуде по новата мода

Ширењето на коронавирусот во целиот свет не запира. За добро и полошо, пандемијата целосно го сврти нашиот секојдневен живот наопаку.

Но, се покажа дека се појави нова модна облека, која тотално ги промени идеите на сите за тоа што ќе биде актуелно во студените денови. Сега сите го загубија умот и зборовите од зимскиот фустан Ковид-19, кој успеа да ги шокира сите.

Американската модна куќа PrettyLittleThing објави зимски краток фустан со шал маска.

Фустанот чини 18 долари. Сè уште го нема на нашиот пазар, но веќе вртоглаво се продава и купува низ целиот свет.

Фустанот има долги ракави кои ги надополнуваат раквиците. Има и голем шал кој „прераснува“ во маска за лице.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.