ММС

Пијан секс, секс без промашување! Сексот и алкохолот се најдобри пријатели! (+18)

Дали сакате да имате секс со странец? Ајде да се соочиме – алкохолот многу лесно ќе ви помогне да ја соблечете облеката на лицето што го гледате.

Најголемиот заводник на сите времиња и народи е алкохолот. Повеќето парови кои имаат секс за прв пат се под дејство на алкохол и се пијани.

Алкохолот втурнува многу повеќе парови во кревет отколку курсеви за заведување за мажи и жени. Благодарение на алкохолот можеме побрзо да се приближиме и да имаме секс со нов партнер без да поставуваме многу прашања. Но, дали некогаш сте се запрашале зошто пијаниот секс е добар и зошто треба да пиете за да заведете некого?

Но, мора да разјасниме дека не препорачуваме неселективен сексуален однос на пијана глава. Ниту, пак, да се наливате до несвест само за да имате секс. Тука зборуваме за тоа, ако веќе сме на степен како да го искористиме максимално алкохолот за време на интимните односи.

Еве 10 задоволства и придобивки од пијаниот секс:

  1. Алкохол и смиреност

Алкохолот брзо ги отстранува сите забрани, табуа, комплекси и сомнежи меѓу половите. Тој особено им помага на девојките кои сè уште размислуваат кога можат да  му „ дадат“ на мажот она што го сака а да не се сметаат за развратни и со пороци. Сексот треба да се прави кога сакате, а не да бидете лицемер.

  1. Алкохол и комплекси

Алкохолот ги става комплексите во заден план. Обично ја исклучувате светлината или се срамите од своето несовршено тело?  Крај – алкохолот ги убива овие комплекси. Неизвесноста исчезнува за момент. Кога луѓето се малку пијани, малите нешта што го попречуваат сексот и оргазмот во трезна состојба се повлекуваат во позадина.

  1. Алкохол и бариери

Соодветни количини на алкохол и коктели ги отстрануваат сите пречки во сексот. Многу работи стануваат незначителни за разлика од желбата за секс во еден момент. Алкохолот ја буди страста.

  1. Алкохол и самодоверба

Љубовниците стануваат посмели и помирни и повеќе уживаат кога се пијани. Нема несигурност и глупав срам. Самоуверените љубовници многу повеќе се забавуваат. Алкохолот ги прави девојките порочни и вулгарни, што ги прави одлични во сексот.

  1. Алкохол и професионализам

Многу луѓе се срамежливи во однос на тоа колку се добри во сексот. Кога двајцата се пијани, тогаш нема такво сомневање. Човекот е бог на сексот, а девојката е секс бомба. Основното е дека алкохолот навистина помага да се добие максимално задоволство за обајцата.

  1. Алкохол и разновидност

Кога сте пијани, лесно е да експериментирате и да правите интересни работи отколку кога сте трезни. Оралниот секс, различните сексуални пози, улоги за играње и разни експерименти и играчки се прифаќаат како гром и молња. Со алкохол ќе направите многу работи во сексот што долго време сте ги посакувале, но бевте срамежливи.

  1. Алкохол и забава

Алкохолот нè прави позитивни, забавни и весели. Двајцата сте на смел и позитивен бран. Лесно ви е да разговарате, да се глупирате и да се соблекувате за да имате комплициран секс.

  1. Алкохол и место

Кога двајцата сте пијани, не ви требаат луксузни хотели и романтични кревети. Можете да имате одличен секс во кое било опкружување. Ова може да биде задното седиште на автомобилот, пријатно место во природата, покривот на куќата, скалите, складиштето или кое било друго повеќе или помалку затскриено место. Опседнати сте со страст и не ви требаат клишеа кои само го попречуваат и забавуваат одличниот секс на неодредено време.

  1. Алкохол и времетраење на сексот

Кога мажот е малку пијан, тој може да издржи подолго во сексот и жените побрзо се возбудуваат. Ова значи дека сексот ќе биде подолг, подобар и посветол. Може да се забавувате скоро цела ноќ.

  1. Алкохол и инстинкт

Алкохолот го буди ѕверот во мажот и жената. Можете да бидете животно и да се изразувате со сета своја слава и желби. Девојчето може да вреска, да стенка, да гребе и да пцуе. Мажот може да биде груб и доминантен.

Задоволствата од пијан секс се очигледни. Алкохолот направи многу за да соберат многу парови кои се срамежливи и не се осмелуваат да ги признаат своите сексуални желби долго време. Толку многу ветувачки врски започнаа благодарение на пијаниот секс. Запомнете – алкохолот и сексот се најдобри пријатели.

Извор: блитз.бг

Фото: tportal.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.