ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/13/20 9:41 AM

Само четири земји во светот имаат БДП повисок од 100.000 долари по жител

Во светот во моментот постојат само четири држави што имаат повисок ДДВ по жител од 100.000 долари, покажуваат податоците на Меѓународниот монетарен фонд за 2020 гоина.

Се ’ се тоа земји со мал број жители. Водечки е Катар со 138,9 илјади долари, пред Макао (113.400), Луксембург (112.000) и Сингапур (105.700).


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7