Ми почина бебе, болка која ќе ја паметам цел живот- Исповед на водителката Сузана Манчиќ
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/12/20 9:42 PM

Ми почина бебе, болка која ќе ја паметам цел живот- Исповед на водителката Сузана Манчиќ

Сузана Манчиќ не е личност која зборува премногу за нејзиниот живот, но пред неколку дена ги изненади сите со признание за време на гостувањето во една емисија.

Гледајќи ги сликите на починатото дете на Крис Тиген и нејзиниот сопруг, водителката за прв пат изјави дека ја познава болката, бидејќи таа самата родила мртво дете.

https://www.instagram.com/p/CF-SlHkhLlT/?utm_source=ig_embed

– Ја доживеав истата ситуација. Се сеќавам на тоа и ќе го паметам цел живот, но не би сакала ваков вид документи. Родив дете кое не преживеа. Можеби не требаше да го кажам ова. Лежиме ние шест жени,  доаѓаат во посета, носат тенџериња, храна, тетки, стрини, баби и велат „Погледни ја Сузана Манчиќ“, тоа е исто како и социјалните мрежи, а тоа беше само моја болка – рече Сузана и додаде:

– Тоа е ваш товар, вашето дете и тие никогаш нема да разберат, само вие – заклучи домаќинот


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7