Успешно тестирање на првиот летачки автомобил
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/9/20 5:17 PM

Успешно тестирање на првиот летачки автомобил

Успешно е тестиран првиот летачки автомобил, кој во текот на тестирањето се движеше на височина од десет метри над улиците на Истанбул.

Моделот „Цезери“ е тежок 230 килограми, а ќе бидат потребни уште 15 години да биде пуштен во комерцијална употреба, no по три години ќе може рекреативно да се користи во рурални средини.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7