ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/5/20 8:19 AM

Понеделник, 12 октомври – неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

Денот на народното востание 11 октомври (недела) е државен празник, а понеделник, 12 октомври е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните им го честитаат Денот на народното востание.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1