ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/2/20 3:49 PM

(Видео) Полицијата го фати момчето што пукаше и се снимаше на „ТикТок“

Полицијата го лоцираше и индентификуваше лицето кое пред неколку денови пукаше со калашников и видеото го објави на социјалната мрежа „ТикТок“.

Станува збор за 18-годишен арачиновец, во чиј дом, полициски екипи извршиле претрес. Тој бил однесен во станица, но поради тоа што истрагата е во тек, од МВР не откриваат чија сопственост е оружјето кое се гледа на снимката.

https://twitter.com/dvezvezdi1/status/1310625474872324096

Видеото е објавено на Социјалните мрежи, каде има многу коментари од незадоволни граѓани, меѓу кои и дека „стасал новиот плеј стејшн во Арачиново“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1