ММС

Објавено на: 09/29/20 12:27 PM

Турски државјанин во Битола со мобилен телефон од свој сонародник украл 11.000 евра

Секторот за односи со јавност при СВР-Битола информира дека во текот на вчерашниот ден, Х.Д. од Република Турција, со привремено живеалиште во Битола пријавил дека на 23 септември Н.О., исто така, турски државјанин со привремен престој во Битола ја искористил неговата невнимателност и од неговиот мобилен телефон електронски од негова сметка префрлил 11.000 евра на своја сметка.

За неовластено навлегување во компјутерски систем бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1