ММС

Објавено на: 09/29/20 10:58 AM

Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет на денешната седница едногласно ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов судија на Уставниот,  потврдиle за МИА од СС.

Предлогот за судијката Кацарска ќе биде испратен на гласање во македонскиот парламент, каде народните избраници треба да ја изберат на функцијата.

Кацарска е судија во Основниот кривичен суд во Скопје.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.