ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/28/20 5:49 AM

Време: Денес и утре врнежливо и ветровито, стабилизација од среда

Променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд и со максимална температура до 26 степени. На места врнежите ќе бидат пообилни проследени со грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Тоа е прогнозата на УХМР за денеска.

И утре ќе преовладува променливо облачно време. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Од среда следува стабилизирање на времето.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1