Грешки поради кои ќе останеш стара мома - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/27/20 10:43 PM

Грешки поради кои ќе останеш стара мома

Секоја жена тајно се грижи дека може да остане стара мома. Како што стареете и сте без пријател, овој страв зафаќа сè поголем дел од вашата свест. Кој не копнее по семејство, љубов и создавање живот.

Во следните редови ќе ви откриеме кои се 13-те грешки што ги прават многу дами и се препуштаат на осаменоста. Следете ги нашите совети и ви гарантираме дека наскоро ќе го добиете она по што копнеете и ќе заборавите на вашите стравови.

Се прави паметна

Мора да заборавите на тоа. Подобро понекогаш да се правите будала. Мора целосно да се откажете од вашето его. Кога жената комуницира со маж од позиција на послаба и кревка, тоа му помага да покаже мажественост. Тој е подготвен да ја заштити, да и даде подароци и да ги реши нејзините проблеми.Сепак, ако жената го заморува со себе, со егото и се натпреварува со нешто, таа навистина нема да освои ништо од ова натпреварување.

Не е сигурна во себе

Според статистичките податоци, 70% од жените имаат мала самодоверба. За да привлечете успешен маж во вашиот живот, треба да бидете сигурни во себе и во своите способности. Ова ќе ве направи многу поинтересна за него. Важно е, сепак, да не се преминува границата.

Не знаете како да се забавувате

Многу жени стапуваат во брак за да ги решат своите проблеми и забораваат дека тоа не значи дека не треба да се забавувате. Ако жената не знае да се забавува, таа ќе остане сама. Сепак, важно е да се стори сé што е во граници. Ниту еден маж не сака досадни дами.

Не можете да направите вистински избор

Практиката покажува дека жените никогаш не размислуваат за критериумите според кои избираат маж. Секој ја бара истата работа, наместо да размислува за тоа каква личност навистина ќе им одговара и ќе ги направи подобри личности. Забележете како за почеток какви се родителите на мажот.

Живеете во напнатост

Често се муртите. Треба да се најдат начини да се ослободите од напнатоста и да се растовари. Секој има проблеми, но не вреди да ги носиме на работа.

Премногу сте независни

Ништо не ве спречува да покажете мала слабост и да побарате совет од некого. Морате да заработите свои пари, но тоа не значи дека не можете да си дозволите да се потпрете на личноста до вас. Вие сте тим пред сè.

Не се облекува убаво

Ова е многу важно особено за жените во големите градови, каде што темпото на живот е многу високо. Облеката унисекс не е секогаш во мода. Можете да ја запознаете сонуваната личност дури и при одење на улица, важно е секогаш да изгледате добро и да не правите компромиси со вашата визија.

Спаси се себеси

Секогаш треба да имате време за себе и за она што сакате да го правите, без оглед колку сте зафатени. Нема ништо лошо во галење од време на време, затоа ќе бидете многу посреќни и соодветно ќе ја пренесете оваа позитивна емоција на личноста до вас.

Премногу сте достапни

Вашите одговори на мажите треба да бидат пократки од неговите. Не објаснувајте се цело време. Не оди по ничиј задник. Недостапната жена е секогаш поинтересна. Ако некое лице ви се допаѓа, тој ќе стори се што е потребно за да го привлече вашето внимание.

Ран секс

Сексот не треба да се практикува на првиот состанок. Така, ја губите почитта кон личноста до вас. Дури и ако сте вистински кралици во кревет, многу е попаметно да ги држите нозете затворени. Важно е да се освои неговиот мозок, а не неговото тело. Добро е да не спиете со нив на почетокот, но секогаш, колку и да е доцна, да одите дома.

Премногу критикувате

Па, кој сака постојано да биде со откриени и изложени слабости? Никој не сака жена што изгледа како црна станица.Треба да бидете внимателни што и како ќе кажете.

Предвидливост

Не е добро да се биде предвидлив и да се биде како отворена книга за секого. Импулсивните активности ги привлекуваат мажите.

Извор: блитз.бг

Фото: momspresso.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7