ММС

Објавено на: 09/25/20 10:47 AM

Се разведовме, подобро среќен развод отколку несреќен брак- Популарниот пејач Бане Мојичевиќ стави крај на седумгодишната заедница

Популарниот пејач Бане Мојичевиќ, победникот во првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, пред две недели се разведе од сопругата Милица, со која ги има синот Радош (7) и ќерката Маша (5). Тие ставија крај на седумгодишната заедница и како што вели, на двајцата им се раздени по таа одлука да продолжат да живеат одделно.

– Да знаев дека ќе ми биде вака, ќе се разведев порано. Буквално процветав. И не само јас, би рекол и дека и осамна и на Милица. Сега и двајцата сме посреќни и позадоволни, а нашата врска е поискрена и поздрава – рече Бане Мојчевиќ ексклузивно за „Ало!“ и објасни како започна сè.

-Едноставно се оддалечивме. Секој живееше за себе … Пред година и пол, се разделивме и живеевме одделно, а неодамна го потпишавме тој документ и официјално се разведевме – вели тој и додава:

– Одамна не сме пар. Дадов време на себе и на неа да го преболиме, да го преболиме фактот дека не успеавме, а истовремено и шанса да смениме нешто. Сепак, за тоа време, уште повеќе сфативме дека и на двајцата ни е така подобро и дефинитивно се согласивме да се разведеме и од таа хартија – вели Бане.

Неговото семејство го поддржуваше во намерата да продолжи да живее самостојно, бидејќи нивната среќа им е поважна од било што друго.

– Не се женев за да се разведам. Се чувствувам поразен што не успеав да ја сочувам таа заедница, но кога со партнерот веќе не го чувствувате она што сте го чувствувале, тогаш не е во ред да живеете живот во кој ниту еден од вас не е исполнет – објаснува Бане и додава дека по разделбата неговата поранешна сопруга и тој станале најдобри пријатели. Иако многумина би рекле дека трето лице е виновно за разводот, Бане негира.

– Немаше неверство, ниту скандал. Само што се оддалечивме, замолкнавме … Ја изгубивме нишката. Добивме деца, но се изгубивме ние самите. Како тоа да беше нашата мисија, да имаме деца и да раскинеме – вели Бане за „Ало!“.

Тој рече дека го надминал разводот, но и сега неговата поранешна сопруга Милица, но вели дека сè уште не е подготвен за нова љубов.

– Потполно ја преболев, одамна. Таа е толку далеку од мене што понекогаш се чувствувам како никогаш да не сум ни бил со неа. Како двајцата да пораснавме, созреавме. Знам дека Милица ќе засака друг маж и немам проблем со тоа. Така и јас, но кога ќе бидам подготвен – вели Бане во интимната исповед.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.