ММС

Објавено на: 09/23/20 5:56 PM

Ана Бучевиќ во врска со српски музичар, го преброди разводот со саша Дворник

Мотивацискиот говорник Ана Бучевиќ веќе некое време е во врска со братот на пејачката Маја Николиќ, Марко Николиќ, а сега ја потврдија и романсата.

View this post on Instagram

Bile jednom dvije "ptice". Obje su znale da su za let stvorene. Znale su da zato i imaju krila. Obje su pogledom u nebo osjećale da tamo pripadaju. I poletjele su. I letjele. Letjele nebom slobodne promatrajući svijet iz najljepše perspektive. I osjećale slobodu. BILE SU ISTE… Tada se desilo nešto neočekivano. Desilo se jedno nevrijeme, jedan uragan, jedna kiša i grmljavima, desio se jedan grabežljivac… I obje ptice su pale. Možda umorne, možda ranjene, možda uplašene, možda slomljenog krila… Pale su. Na tlo. I od tada više NISU ISTE… Od njih dvije samo je jedna poletjela opet. Jednoj je fokus bio na onome kako je živjela do tada. Sjećala se leta, slobode, perspektive i radosti života. Raširenih krila i leta za koji je i stvorena. Drugoj je fokus bio na padu. Na slomljenom krilu, na nevremenu i vjetru, na grabežljivcima. Toga se sjećala. O tome je mislila. I bila je u strahu. Prvoj je fokus bio na letu. Drugoj je fokus bio na padu. Prva je ponovno letjela znajući sada da ako ikada opet padne, da će uvijek moći opet letjeti. Druga nikada više nije poletjela… Dvije ISTE ptice više ISTE NISU BILE, a isto iskustvo su imale…❤ #anabucevic#safariduha#motivationalspeaker

A post shared by 💕Ana Bučević 💕 (@safariduha) on

Ана Бучевиќ, добро познат мотивациски говорник од Хрватска, се разведе од нејзиниот сопруг Саша Дворник минатата година, а бурното раскинување на оваа двојка привлече големо внимание во јавноста, бидејќи тие открија многу детали од нивната врска во тоа време.

Со месеци во хрватските медиуми се шушкаше дека Ана ја освоил Марко Николиќ, брат на српската пејачка Маја Николиќ, кој исто така е музичар.

Ана сега ја потврди врската со Марко, објавувајќи на социјалните мрежи нивна заедничка фотографија од Виена, на која позира среќно во прегратките на Марко.

Марко живее и работи во Виена повеќе од 20 години. Тој е разведен како Ана, а од претходниот брак има три деца.

Извор: blic.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.