ММС

(Видео) Една кротка убавица, покажа дека е лавица! Бојана ја победи болеста, ѕвончето ја објави победата

 

Да се победи секоја болеест е најголемата радост за секого, најубавото чувство. Ако таа болест е карцином, тогаш среќата е уште поголема. Таква радосна вест за Бојанана својот Фејсбук профил сподели министерот Филипче. Бојана е едно од децата кое ја победи болеста и радосно заѕвони на победничкото ѕвонче.

Една кротка убавица, покажа дека е лавица!

„Една кротка убавица, покажа дека е лавица! Браво на храброста драга наша Бојана, те чекаме со уште поголеми животни успеси, ти можеш сѐ што сакаш само посакај!“, велат од Клиниката за детски болести. Бојана е едно од децата кои победија карцином. И посакувам секогаш да е насмеана, здрава, среќна. Благодарност до установата, која повторно ги враќа насмевките на нашите најмили и нивните родители! ❤️

Gepostet von Венко Филипче am Dienstag, 22. September 2020

„Една кротка убавица, покажа дека е лавица! Браво на храброста драга наша Бојана, те чекаме со уште поголеми животни успеси, ти можеш сѐ што сакаш само посакај!“, велат од Клиниката за детски болести. Бојана е едно од децата кои победија карцином. И посакувам секогаш да е насмеана, здрава, среќна. Благодарност до установата, која повторно ги враќа насмевките на нашите најмили и нивните родители, напиша Филипче.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.