ММС

Објавено на: 09/22/20 1:25 PM

Катерина Цаневска Арсовска: Добиваме деманти за прилози што не се емитувани

Катерина Цаневска Арсовска  на денешното рочиште на судењето  на судскиот процес „ Таргет-Тврдина“  изјави дека како уредник на вести во тогашната А1, кога подготвувале одреден прилог кој требало  да се емитува во 7 часот наутро, до редакцијата стигнувал демант буквално 5 минути до седум за  прилог кој не беше емитуван

„. Пријавив во СЈО  за шест телефонски броја и од таму добив информација декашест  од четири биле следени. На приватниот телефон бев следена околу 360 дена. Да, се чувстувам оштетена, ова е огромен преседан, удар на демократијата и врз мојата работа. Оштетната сума во консултација со адвокатот ќе се произнесам подоцна“, рече Катерина Цаневска Арсовска .


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1