ММС

Објавено на: 09/20/20 9:05 PM

Тетовец од мака закачил имиња на судии на грб

На социјалните мрежи се појави фотографија од повозрасен човек, кој изнервиран од судската власт во Тетово ставил на грб транспарент. На транспарентот напишал: „Основен суд Тетово е гнездо на корупција и криминал“ и како подвижна реклама се движи ни градот.

Човекот се шета низ град со транспаренот на кој с енаведени и имињата на судиите.

Витерџијата под името „Кро Кро“сликата ја објаснил со тажен статус:

„Колку треба да има мака човеков за да го носи ова со себе“.

Во делот за коментари, пак, сто: „И многу немоќ“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.