ММС

Сите бактерии ќе умрат- Чуден трик за перфектно миење на овошје и зеленчук

Една жена сними видео во кое го демонстрираше сопствениот и уникатен начин да ги измие сите овошја и зеленчуци одеднаш. Корисникот со прекар smilelop го објави видеото на Тикток. Во коментарите, луѓето и се заблагодарија за брилијантното откритие.

Во кратко видео, жената покажа дека не користи мијалник, туку машина за миење садови. Прво, таа ги става сите овошја и зеленчуци внатре. Повеќето овошја и зеленчуци се распоредени одделно во горните редови, а долниот дел остава простор за бобинки, кои се ставаат во мали пластични чинии.

Откако ги стави сите производи, таа додаде бел дестилиран оцет во преградата за чистење. Потоа ја прилагоди програмата за брзо миење и ја затвора вратата на машината за миење садови. На крајот од циклусот, корисникот го покажува резултатот: зеленчукот и овошјето не се  ошттени од таквото миење, а во исто време се чисти и подготвени за консумирање или готвење.

Повеќе од милион луѓе веќе го гледале видеото кое доби скоро осум илјади лајкови. Во коментарите, многумина ја пофалија духовитоста на жената.

“Благодарам за советот! Се покажа многу полесно отколку миењето на рацете”, напиша еден корисник. Друг корисник истакна дека ова дефинитивно го забрзува процесот на перење.

Имаше и скептици во врска со оваа опција.

„Овие плодови ќе бидат расфрлани во сите правци“, напиша еден корисник.

Извор: блитз.бг

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.