ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/8/20 11:48 AM

Омар Имери од „Шкендија“ потпиша за „Анталијаспор“

Турскиот фудбалски клуб Фрапорт ТАВ Анталијаспор соопшти дека македонскиот фудбалер со турско потекло, Омар Имери, преминал во нивните редови, известува Анадолија (АА).

Црвено-белиот клуб преку својот профил на социјалните мрежи, под наслов „Добре дојде Омар“, го објави соопштението: „За нашиот клуб, петгодишен договор потпиша македонскиот фудбалер од редовите на Шкендија, Омар Имери, со турско потекло. На нашиот фудбалер му пожелуваме ‘добре дојде’ и му посакуваме успех во црвено-белиот дрес.“


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1