ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/7/20 10:01 AM

Во Лос Ангелес измерени рекордни +49,4 степени

Националата метеоролошка служба на САД регистрирала рекордни 49,4 степени во Водланд Хилс, официјално највисоката температура било кога измерена во округот на Лос Ангелес. Претходниот рекорд од 48,3 степени бил во јули 2006 година.

На топлото време избија и многу големи пожари во Калифорнија, а прогласена е и вонредна состојба. Сателитските снимки покажуваат енормно високи количества чад над западната американска држава. Калифорнија во моментот е погодена со еден од најголемите периоди на пожари било кога забележани.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1