ММС

Објавено на: 09/4/20 8:16 PM

Љуљзим Вранези добитник на наградата „8. Септември“ за животно дело

Одборот за доделување на државната награда „8. Септември“ донесе одлука годинава наградата за животно дело да му ја додели на поранешниот македонски репрезентативец во борење, Љуљзим Вранези.

Награда со којашто се оддава признание на спортисти, тренери и спортски работници за остварувања во областа на спортот се доделува на: Сократ Ефтимовски, Бесник Мурати, Ванчо Јовановски и Ѓорѓи Вучков. Свеченото доделување на наградите ќе се одржи во Собранието на Република Северна Македонија на 8 септември во 11 часот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.