ММС

(видео)Во движење се запали автобус на штипски Кит го

На автопатот Штип –  Миладиновци, кај Крушица, во близна на Свети Николе, се самозапали автобус во движење на штипската компанија Кит го. Нема повредени, во автобусот бил само возачот.

Возачот сам почнал да го гаси автобусот, по што пристигнал тим на Територијалната противпожарна единица од Свети Николе. Според информациите од теренот, автобусот е речиси

изгаснат.

видео:ТВ ВИС


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.