ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/22/20 6:17 AM

„Севиља“ го победи „Интер“ за шести триумф во Лига Европа

Во интересн и динамичен меч, синоќа во Келн „Севиља“ го победи со 3-2 милнаски „Интер“ во финалето на Лига Европа, со што Андалузијците по шести пат го освоија пехарот во ова европско натпреварување.

Првин поведоа Италијанците, со гол од пенал во 3’ што го реализираше Лукаку. Потоа со два гола, во 12’ и во 33’, поведоа Шпанците. Во 35’ минута, преку Годин, „Интер“ изедначи. Триумфот на „Севиља“ го донесе Диего Карлос, со гол со „ножички“ во 74’.

Утревечер се игра финалето во Лигата на шампионите помеѓу „Баерн“ и ПСЖ.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7