ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/25/18 8:22 AM

Колумбијките изнудија воздишки на трибините

Колумбија во секој поглед ја надигра Полска и го победија со уверливи и заслужени 3:0, резултат кој најдобро го отсликува сето она видено на теренот. Колумбијците беа поагилни и повешти во секој поглед и со погодоците на Јери Мина, Фалкао и Квадрадо и зададоа тежок удар на Полска, репрезентација која по само две кола сега ќе ги пакува куферите и покрај тоа што беше фаворит во оваа група.

Полјаците дефинитивно ќе си заминаот од мундијалот во Русија како едно од најголемите разочарувања, додека Колумбија сега остана жива и во последното коло со Сенегал ќе решава за тоа дали ќе се најде во осминафиналето на Светското првенство.

Сепак на трибините беше жешко благодарение на згодните и убави Колумбијки кои во секој поглед ги засенија Полјакините. Дефинитивно ќе биде штета ако не продолжи репрезентацијата на Колумбија понатаму, само поради погледите кои ќе ги изгуби фудбалската јавност.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1