ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/10/20 10:15 AM

Неверојатни 36.000 километри е должината на брзите пруги во Кина

Вкупната должина на кинеската железничка мрежа изнесува 141.400 километри, од што 36.000 километри се пруги за големи брзини, соопшти Кинеската железничка корпорација.

Инвестициите за пруги во Кина се големи, а само од јанури до јули годинава се изградени 1.310 километри железнички линии, од кои 733 километри се пруги за големи брзини.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1