ММС

Објавено на: 08/6/20 3:29 PM

Фудбалерите на Беласица негативни на Ковид-19

Фудбалскиот клуб Беласица од Струмица, во денешното кратко соопштение за јавноста информираше дека резултатите од тестовите за Ковид-19, направени од страна на фудбалерите, стручниот штаб и администрацијата се негативни и дека ситуацијата во клубот е стабилна и под контрола.

-ФК Беласица како општествено одговорен транспарентен клуб, сака да се произнесе пред фудбалската и пошироката јавност, дека по направените Ковид-19 тестови над сите засегнати лица во нашиот клуб, целиот стручен штаб, фудбалери и администрација, денес добија сите негативни резултати. Овие вести ги споделуваме со надеж и среќа дека истата судбина ќе ги посака и сите други фудбалски клубови, стоеше во соопштението на Беласица.

Струмичкиот клуб продолжува со подготовките во пресрет на почетокот на ПМФЛ овој викенд.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1