Едноставни правила за среќен и безгрижен живот - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/5/20 10:40 PM

Едноставни правила за среќен и безгрижен живот

Човековите проблеми постјат само во неговата глава – пишува порталот Love sense, кој направи селекција на деветнаесет правила за среќен и безгрижен живот. Кои се тие, прочитајте во продолжение:

Ако ви се допаѓа нешто, изразете го тоа

Ако нешто не ви се допаѓа, кажете го тоа

Ако некој ви недостасува, јавете му се

Ако нешто не разбирате, прашајте

Ако сакате да запознаете некој, побарајте го

Нешто сакате – тогаш, тоа и го барате

Ако погрешивте, кажете го тоа и не барајте изговори

Секогаш имајте на ум дека секој има своја вистина и дека таа може да не се совпадне со вашата

Не комуницирајте со лоши луѓе

Најважната работа во животот е љубовта, се останато е залудно

Човековите проблеми постојат само во неговата глава

Обидете се да извлечете задоволство од секој настан

Секогаш имајте на ум дека животот е драгоцен

Не бидете здодевни

Запаметете дека ништо никому не должите

Не заборавајте дека никој ништо не ви должи

Не жалете за парите и времето што сте ги потрошиле, истражувајќи го светот

Во животот секогаш сметајте само на себе

Верувајте им на своите чувства

 

Извор:   lovesensa.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7