ММС

Објавено на: 08/3/20 3:30 PM

Дваесет и шести ден од антивладините простести во Бугарија

Во центарот на Софија и денеска три големи крстосници се блокирани од шаторски кампови на десетина луѓе кои ноќта ја поминаа таму.

Демонстрантите се на улица веќе дваесет и шести ден по ред, барајќи оставка од Владата на премиерот Бојко Борисов и државниот обвинител Иван Гешев.

Протестите се одвиваат во мирна атмосфера.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.