ММС

(видео)Свештеник од БИХ хит на Истеграм, поради необична причина

Бојан Јокановиќ е млад свештеник од Република Српска кој својата мисија на описменување на народот, го спроведува на несекојдневен начин.

Бојан  преку  своите комични илустрации, кои ги објавува на својот Истеграм налог, помага во решавање на јазични сомнежи.

мондо.рс

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.