ММС

Време: Денес сончево, до +37, стабилно до среда

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. Максималната температура до 37 степени. УВ=8. Тоа е рогнозата на УХМР за денеска.

Од утре ќе следува постабилен и не особено топол период со дневни температури кои на југоистокот ќе достигнуваат до 36 степени. Повторно нестабилно ќе биде кон средината на работната неделата.