ММС

Објавено на: 08/1/20 5:57 PM

Не носете маски со вентил, советува професорката Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Пендаровски

Професорката на Клиниката за Стоматологија и сопруга на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска на својот профил на Фејсбук објави неколку совети за тоа какви маски треба да се носат. Таа советува дека не е добро да се носат маските со вентилација, бидејки кога издишуваме низ нив во млаз се ифрлаат ситни капки, од кои го содржат вирусот.

По неколкуте совети на крај Ѓоргиевска напиша: „Чувате се!“

 

❌ Избегнувајте маски со вентил!Низ вентилот, кога издишуваме, во млаз се исфрлаат ситните капки коишто го содржат…

Gepostet von Elizabeta Gjorgievska am Samstag, 1. August 2020


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.