ММС

(Вознемирувачко видео) Падна кран, најммалку 11 починати

Голем кран се урна за време на тестот на оптоварување во државното бродоградилиште во јужниот индиски град Висахапатнам, при што загинаа најмалку 11 работници.

Властите соопштија дека кран се урнал врз работниците кои работеле тука или биле во близина.

Пет работници се хоспитализирани со повреди. Истрагта е во тек.