ММС

Објавено на: 08/1/20 11:06 AM

Тој „луд“ свет: Светски рекорд – женска чанта продадена за 255.000 евра

Култна женска чанта од француската модна куќа „Хермес“, изработена од крокодилска кожа и украсена со дијаманти, е продадена за 254.617 евра, што е светски рекорд постигнат на дигитална аукција, пишува британскиот весник „Индепендент“.

Купувачот останува анонимен, а во натпреварот за чантата учествувале луѓе од 29 земји.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.