ММС

Таа има 75, тој 21, а се сакаат како тинејџери- На првиот состанок паднал од столче од возбуда

Алмеда и Гери Халдвик се венчаа во 2015 година, само две недели откако се запознаа. Средбата се случи во време кога Алмеда доживеа семејна трагедија поради смртта на нејзиниот син Роберт.

Тие се запознале на погребот, а Гери, кој во тоа време имал 17 години, ја напуштил својата 77-годишна „девојка“ и по две недели ја запросил Алмеда. Тие тврдат дека се доста обичен пар, иако разликата меѓу нив е повеќе од 50 години. По венчавката, тие се вселиле кај внукот на Алмеда, кој е три години постар од нејзиниот сопруг.

View this post on Instagram

We’ve had such a wonderful getaway. 😍❤️🥰

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda) on

– Не барав помлад маж, Гери едноставно се случи. Кога го запознав, веднаш знаев дека тој е вистинскиот човек за мене – изјави Алмеда за странските медиуми, додека Гери се согласи: – Таа е навистина мојата девојка од соништата, а физичката страна на нашата врска е одлична.

Тој објаснува дека привлечноста кон постарите жени започнала во основно училиште кога се за вљубил во својата учителка. Запознавањето со  Алмеда му помогнало  повторно да ја пронајде својата страст и среќа. Откако доби дозвола од неговата мајка и баба, Гери реши да и предложи брак на својата сакана и веќе пет години ужива во љубовта со неа.

View this post on Instagram

Four years ago on this very day, I gave my heart & my soul to the woman who steals it over and over again everyday. Until the day I met you I never knew that It was possible to love someone so deeply. My love for you goes beyond this world and deeper than the ocean. We've been through ups and downs together that we always overcame, looking back, it truly only made us stronger. Because of you, I look forward to waking up each morning and working hard so we can achieve our goals & dreams. You make me so proud each and everyday & you are truly the most strongest woman I've ever known. You motivate me to the fullest. You are absolutely beautiful inside & out. You are not only my wife but also my best friend. I prayed to God to make you my wife and today, four years later, I can say God has given me more than what I could have ever prayed for. I promise you to love you unconditionally and shower you with all the care and concern you desire until my last breath. Thank you for turning my life around and changing me into who I am now. I am so grateful for your love every single day. I love you with all my heart Mrs. Hardwick.<3 <3 Your Husband Forever <3

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda) on

– И двајцата бевме толку нервозни на првиот состанок што Гери  во еден момент падна од  столчето. Сепак, морав да му поставам едно прашање, а тоа беше- дали не сум престара за него. Тој само ми ја зеде раката, се насмевна и ми рече дека годините се само број. Се чувствував како тинејџерка – рече Алмеда.

Извор: espreso.rs