ММС

Били Ајлиш ја пронајде својата лична моќ во новиот сингл

После успехот на нејзиниот дебитански алубм  “When we fall asleep, where do we go “, Били Ајлиш од нов талентиран артист, стана и тоа како звезда во подем, со тоа што е најмладиот артист на само 18 години кој освои четири „ Греми “ награди во јануари.

Младата звезда ја промовираше ” My Future”  вчера (30-ти јули) , истиот ден кога беше номинирана за six VMas, вклучувајќи номинации за видео на годината и песна на годината.

Ова е прво нејзино остварување после ” No time do Die” , темата која е вклучена во Џејмс Бонд филмот со Даниел Крајг и Рами Малек. Станува збор за моќна песна, посветена на љубовта кон самите себе и личната моќ.

 

 

 

извор : mtv.com