ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/31/20 10:24 AM

Како да се разладиш на 52 степена?: Пекол во Багдад

Температурата во Багдад, главниот град на Ирак, во вторникот наводно се доближила до +52 степена, што е еден од рекордите во тој град, а топлотниот бран го зафатил и поголемиот дел од Блискиот исток, пренесува ББС.

Сите што немаа обврски биле дома, но, поради чести прекини на електричната енергија, не можеле да се користат клима-уредите и вентилторите, што создало револт кај граѓаните. На улиците сите бараат чешми, а некои, кои имаат можност, поставувале на тротоарите тушеви за да се разладат минувачите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1