ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/21/18 12:40 PM

Келнер открива: Еве кој пијалоци јас никогаш не би ги порачал во кафуле!

Една од поновите македонски поговорки вели дека со лекаритте, полицајците и келнерите не треба никогаш да се расправате, бидејќи во тој конфликт секогаш ќе го извлечете подебелиот крај.

Еден новинар разговараше со неколку келнери и излезе со вредни кафански совети – што не треба да нарачувате во угостителските објекти.

Млечни коктели: Вие сте обожавател на вакви коктели, но келнерите тврдат дека користат млеко што е со истечен рок.

Точено пиво: Подобро варијанта е секако, флаша пиво, иако тоа е малку поскапо. Фабриките кое пласираат точено пиво во големи боци се секогаш полни со бактерии и ретко се чистат. Ако сакате да знаете каква хигиена има во фабриките, погледнете во хигиената на тоалетот, препорачуваат келнерите.

Мохито: Ви се допаѓа овој коктел? Епа, ние ќе мораме да ве разочараме, во него најчесто се користи суво нане и расипан лимет.

Сè што е замрзнато: Никогаш не земајте лед во кафулиња. Кажете им на келнерите да не ви ставаат затоа што најчесто ледоматите се валкани.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1